Toldys diákok a triatlon világbajnokságonBeszámoló a 2010-es triatlon vébéről, néhány képpel.

A 2010-es Budapesti Triatlon Világbajnokság keretében megrendezett Aquatlon VB és Sprint távú Triatlon VB versenyein két toldys diák mérettetett meg a világ 64 országából érkező sportolókkal.

Szerdán, az Aquatlon versenyen a jéghideg, 14 fokos Dunában és végig zuhogó esőben állt helyt Molnár Bálint és Székely Gellért az 1000 méter úszásból és 2,5 km futásból álló távon. Bálint az előkelő 7., Gellért a 11. helyen végzett a 15 fős válogatott nemzetközi mezőnyben. Ugyanekkor az Elit Aquatlon VB-n Vanek Margit, az ELTE biológus hallgatója világbajnoki aranyérmet szerzett.

Szombaton nem kevésbé mostoha körülmények fogadták a 16-19 éves (ifi-junior) korosztály 48 fős nemzetközi mezőnyét. A 750 méter úszásból, 20 km kerékpározásból és 5 km futásból álló távon a verseny zuhogó esőben és ködben, a 15 fokos Dunában kezdődött szombaton hajnali 6:55 perckor. Gellért 1:06:44 idővel 24-ként, Bálint 1:08:41-gyel 26-ként ért a célba.

Köszönjük mindazoknak a toldysoknak, akik kijöttek szurkolni!