Kutatók Éjszakája: Időkép

Szinte teljesen megtelt a Fizika előadó. Szente-Varga Bálint elkezdi előadását, az Időkép internetes időjárási weboldalról beszél.

A PowerPointos bemutató egy ponton eltér bármilyen hasonló előadástól, Szente-Varga Bálint ugyanis 5 éve még iskolánk tanulója volt, ugyanazokban a padokban ülve ugyanazokra a tanárokra figyelt, mint mi. Mára Magyarország egyik legnépszerűbb időjárásjelentő weboldalának egyik tulajdonosa.

A kivetítőn a „Kezdetek” szó jelenik meg, és Bálint az Időkép „születéséről” mesél, ami 9 éve történt. Elkerülhetetlenül eszébe jut néhány toldys emlék, amit meg is oszt a közönséggel.

A következő diák már a jelenről szólnak, számadatok (leginkább a látogatottságra vonatkozólag) és neves cégek partnerszerepe mutatja be az Időkép sikereit.

A bemutató végéhez érve egy meglepetéssel készült Szente-Varga Bálint, saját készítésű videót játszik le viharfelhőkről, zuhogó esőről…

article_image_3653.jpg

galéria megtekintése