Kutatók Éjszakája: Robot a Marson


Írta:

Ajtony Anna

Ezt az előadást a marsjáró robotról Maróthy Árpád (volt toldys diák) és két társa tartotta.

Mindhárman a BME tanulói, és együtt indultak el a VII. Magyar Alkalmazott Mérnöki Tudományok Versenyén, rajtuk kívül még öt diáktársukkal.

A csapat neve Mars Poetica, a roboté pedig ebből következően Irodalmi Lépegető lett.

A versenyre egy irányítható robotot kellett építeni, melynek maximum 50x50 cm nagyságúnak kellett lennie, tudnia kellett járni (lépegetni), „petéket” tojni, szintkülönbséget leküzdeni, és mindezt 15 mp késleltetésű távirányítással.

A robotok 15 perces futamokon mérkőztek meg egymással, futamonként négy robot volt a pályán, melyen kis piramisok tetejére kellett petéznie a robotnak, majd megakadályozni a többi robot petézését. A robot olyannyira jól sikerült, hogy a csapat megnyerte a versenyt.

article_image_3658.jpg

galéria megtekintése

Az előadáson láthattuk a robot lopakodását, menetelését és peterakását. Az érdeklődők még az irányítást is kipróbálhatták egy androidos okostelefon segítségével.

kapcsolódó archív cikkek

címkék