Szavalóverseny, első forduló

Írta:

Geröly Nóra Horváth Lili

Geröly Nóra és Horváth Lili (2.b) beszámolóját olvashatják a színvonalas versenyről.

2015. február 2-án, hétfőn, a drámateremben került sor a toldys szavalóverseny első fordulójára.

Ez az esemény idén azért volt különleges, mert kizárólag Shakespeare által írt vagy Shakespeare által ihletett művekkel lehetett indulni a költő születésének évfordulója alkalmából. Miután mindenki húzott egy sorszámot, és elfoglalta a helyét, Komárik Anna tanárnő megnyitotta a rendezvényt.

Az alsó évfolyamok (1.,2., és a 3.) kezdték a versenyt. Közülük

jutott tovább a döntőbe, amelyet a Toldys Diáknapokon rendezünk majd.

Az alsósok eredményhirdetése után következtek a felsősök szavalatai. Közöttük nagyon szoros verseny alakult ki, hiszen sokan közülük már rutinos versmondók. Végül a zsűri úgy döntött, hogy

lesznek azok, akik a döntőben is szavalhatnak.

Az apróbb hibáktól eltekintve mindenki megtanulta, és szépen fel is mondta a kiválasztott művet. Nagy népszerűségnek örvendett a Hamlet és a III.Richárd című dráma, ezeket sokan választották.

A döntőbe jutottaknak gratulálunk!