Kárpátaljai barátaink Budapesten


Írta:


Augusztus végén látogatott az ungvári Drugeth Gimnázium küldöttsége fővárosunkba.

Két évvel ezelőtti látogatásunkat adták vissza utazásukkal. Négy napot töltöttek Budapesten augusztus 23-26. között.

Az utazást többek között az I. kerületi önkormányzat tette lehetővé támogatásával - köszönet érte. Ugyancsak köszönet illeti Pánczél Károly országgyűlési képviselő urat, aki a parlamenti látogatáshoz nyújtott segítséget, Dósáné Imreh Zsuzsannát, aki a Szent István Bazilika megtekintését szervezte meg, és tartott nehezen felülmúlható vezetést, valamint a Testnevelési Egyetem kollégiumának igazgatóját, Farkas Gábort.

A Toldy tantestületének számos tagja vett részt kollégáink vendégül látásában, kísérésében, programjaik szervezésében. Őket Kovács Péter, a Drugeth Gimnázium igazgatójának, honlapunkon hamarosan megjelenő részletes élménybeszámolója sorolja fel.

A közösen eltöltött pár nap nyomán talán nem túlzás azt állítani, a budapesti látogatás segítette a két iskola kapcsolatának erősödését. Reméljük, hamarosan újból találkozhatunk!