Közösségimunka-lehetőség az MME szervezésében


Írta:


A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület 2018 őszén két programot kínál az iskolai közösségi szolgálat keretében.

  1. Szeptember 29-én, szombaton a Takarítási Világnap alkalmából szerveznek nagytakarítási akciót a II. kerületben lévő Apáthy-szikla Természetvédelmi Területre. A közel 13 hektáros erdőterületen, mely Budapest egyik legértékesebb természeti értéke, az elmúlt években ugyan gondoskodtak a nagyobb szemétkupacok eltakarításáról, de kisebb mennyiségben elszórt szemetet még sokfelé lehet találni. A részletekkel szeptember 20-a környékén jelentkeznek a szervezők.
  2. Október 27-re, szombatra ismét sor kerül a Homoktövis Élőhelykezelési Akcióra, mely 2006 óta képezi részét az egyesület programsorozatának. Ennek célja a fák kímélete mellett a gyepeket veszélyeztető tájidegen cserjefajokat fokozatos visszaszorítása az értékes homoki gyepek védelme érdekében. A részletekre október 20-a környékén lehet számítani.

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék