HADRIK ZITA

jelenleg gyermekgondozási
szabadságon van

Elérhetőség:

• az elektronikus naplón keresztül

Gyermekéveimet Monoron töltöttem, zeneiskolába és ökumenikus általános iskolába jártam, majd a középiskolát már Pesten, a Berzsenyi Dániel Gimnáziumban végeztem 1998-2002 között. Itt kezdtem el olaszul tanulni, és itt szerettem meg a nyelvet, mely nagymértékben köszönhető volt az olasz-magyar csereüdüléseknek is.

Az ELTE-BTK-n olasz szakos bölcsész tanár lettem, emellett szakfordítói és műfordítói programokban vettem részt. Azóta megjelent két fordításom Federigo Tozzi:Szerelem című elbeszéléskötetben, másik két mű pedig kiadatásra vár még.

2007.nyarán Rómában elvégeztem egy módszertani kurzust, ahol a DILIT típusú kommunikatív nyelvoktatással ismerkedtem meg, majd egy év múlva, ez volt a szakdolgozatom témája is.

2008-ban, a diploma megszerzése után kezdtem el tanítani a Studio Italia olasz nyelviskolában és a Budai Középiskolában, ez utóbbit váltotta a Toldy 2009-ben nagy örömömre.