Franciás siker I.Kiválóan szerepeltek diákjaink az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Verseny döntőjében.

A 2018/19-es tanévben már 13. alkalommal rendezték meg az Országos Francia Nyelvi Tanulmányi Versenyt, amelyen iskolánk tanulói idén indultak el először. Az eddigi években nem volt külön kategória a franciát második idegen nyelvként tanuló diákoknak, de hála a versenynek helyet adó Nyíregyházi Eötvös József Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium franciatanárainak, mostanra ez megváltozott. A Toldy számára nem is remélhettünk volna jobb kezdést, hiszen két tanulónk is döntőbe jutott az írásbeli fordulót követően.

A döntőben a kilencedikeseknél Koszpek Marcell (3. a) végül a hatodik helyet, Maresch Kornél (4. a) pedig a nyolcadik helyet szerezte meg a tizedikesek között.

A fantasztikus eredményhez szívből gratulálunk!

20190329_171533-2019-04-09-19-00.jpg

galéria megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék