Franciás siker II.

Öt helyezést hoztak el diákjaink az idei Grande Dictée-ről!

Az ELTE Egyetemközi Francia Központ idén 15. alkalommal rendezte meg hagyományos tollbamondó versenyét. A megmérettetésre most is a Frankofónia ünnepének programsorozata keretében került sor március 29-én, pénteken.

Hat kategóriában indult több száz diák, akiknek idén a belga, a francia és a kanadai nagykövet diktálta a szöveget, továbbá jelen volt Éric-Emmanuel Schmitt francia-belga író, az esemény díszvendége.

A toldysok az elmúlt évek szép eredményeihez hasonlóan most is kiváló helyezéseket hoztak el. A kezdőknél nyolcadik lett Kovári Lilla (3. b), a nagyobbak csoportjában pedig Börzsei Dorka (5. a) ötödik, Fazekas Borcsa (4. a) hetedik, Gellér Blanka (5. a) nyolcadik és Molnos Emma (5. a) tizedik helyezést ért el.

Szívből gratulálunk!