Franciás siker II.Öt helyezést hoztak el diákjaink az idei Grande Dictée-ről!

Az ELTE Egyetemközi Francia Központ idén 15. alkalommal rendezte meg hagyományos tollbamondó versenyét. A megmérettetésre most is a Frankofónia ünnepének programsorozata keretében került sor március 29-én, pénteken.

Hat kategóriában indult több száz diák, akiknek idén a belga, a francia és a kanadai nagykövet diktálta a szöveget, továbbá jelen volt Éric-Emmanuel Schmitt francia-belga író, az esemény díszvendége.

A toldysok az elmúlt évek szép eredményeihez hasonlóan most is kiváló helyezéseket hoztak el. A kezdőknél nyolcadik lett Kovári Lilla (3. b), a nagyobbak csoportjában pedig Börzsei Dorka (5. a) ötödik, Fazekas Borcsa (4. a) hetedik, Gellér Blanka (5. a) nyolcadik és Molnos Emma (5. a) tizedik helyezést ért el.

Szívből gratulálunk!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék