2002 óta vagyok a Toldy Ferenc Gimnázium tanára, történelmet tanítok. Az első toldys osztályom 2011-ben érettségizett. A História Kör vezetőjeként, a Toldy Akadémia és a Toldy Filmklub szervező pedagógusaként is tevékenykedem. A Toldy Iskolatörténeti Gyűjteményének kezelője vagyok. Segítettem az iskolai diákújság, az aLap (és az aLap-online) megjelenését. Kezdeményeztem az iskolai történelem versenyek (Budapest a történelem sodrában, Budapest ostromai, Szerkezetek és hálózatok – emberek és hétköznapok) indítását. 2009 óta a társadalomtudományi munkaközösség vezetője vagyok.
Az Értékközvetítő és Képességfejlesztő Pedagógia (ÉKP) számára kidolgoztam a Honismeret-helytörténet minősített tanterveket (4-10. évfolyam, Országos Közoktatási Intézet, Bp., 1996), készítettem gimnáziumi helyi történelem tantervet (2000), szerkesztettem iskolai antológiát (Ember és polgár leszek. Antológia az ELTE Kísérleti Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium diákjainak és tanárainak munkáiból, Törökbálint, 1994), módszertani cikkeim az Iskolakultúrában jelentek meg. A kilencvenes években filmklubokat szerveztem és vezettem a Tabán, a Puskin és az Uránia moziban. Dolgoztam a történelem emelt szintű érettségi feladatokat készítő munkacsoportban. 1993 és 1995 között, a 2008-2009-es és a 2014-2015-ös tanévben egyetemi hallgatók iskolai gyakorlótanítását vezettem. 2013-ban a Nemzedékek Tudása Tankönyvkiadó gondozásában jelent meg a történelem érettségire felkészítő kiadvány (Készüljünk az írásbeli érettségi vizsgára történelemből! Hogyan oldjunk meg esszéfeladatokat?), amelyet Foki Tamással állítottunk össze. Tervezem egy társadalomismeret tanterv és egy Budapest-taneszköz kidolgozását is.
A „régi” Mozgó Világ (1971-1983) történetéről írott könyvem 2002-ben a Palatinus Kiadónál jelent meg. A József Attila Kör (FIJAK/JAK) történetét bemutató kismonográfiám 2013-ban látott napvilágot. A Budapesti Negyed Peremhelyzetek – szociográfiák című száma (35-36., 2002. tavasz-nyár) szerkesztője voltam. A XX. századi akták című CD-ROM-sorozatból (amelyet Kojanitz Lászlóval és Miltényi Miklóssal készítünk) eddig két rész (1956, Kádár-korszak) jelent meg. Jelenleg az 1970 és 1973 közötti március 15-i tüntetések, valamint a József Attila Kör (JAK) történetét feldolgozó kéziratot és a szervezettörténeti dokumentumokat rendezem sajtó alá.