A Toldy Tőzsdecápái… pontosabban OroszlánjaiThe Lions of Toldy sikerei a Tőzsdejáték középiskolásoknak versenyen.

Kiemelkedő eredményt ért el iskolánk csapata, a The Lions of Toldy a Közép-európai Brókerképző Alapítvány által szervezett Tőzsdejáték középiskolásoknak versenyen. A lassan 20 éves múltra visszatekintő versenyen több mint 320 induló csapat közül a 6-9. helyezést érte el a csapat, melynek tagjai Farkas Zsombor, Mikus Barnabás és Sólyom Gergő 5. a osztályos tanulók. A verseny hónapokon keresztül zajlott, és két fő részből állt. A selejtező során 4 tesztfordulóban lehetett pontokat gyűjteni, illetve egész idő alatt az Erste Trader rendszerében 10 millió forintos virtuális indulótőkével tőzsdejátékban versenyezni. Ez alapján a tesztversenyek első 10 legjobb csapata, valamint a tőzsdejáték első 10 csapata került az elődöntőbe. A fiúk mindkét ágon kivívták a továbbjutást, az előbbiben az 5. helyen, míg a tőzsdejátékban a 10. helyen kvalifikálták magukat. Eközben megnyerték a tesztverseny 3. fordulóját. Az elődöntő során többféle feladatot kellett megoldani a csapatoknak, többek között egy esszét is kellett írniuk az addigi kereskedésükről és stratégiájukról. Ezek alapján végül az 5 legjobb csapat került a döntőbe. Csak egy hajszállal, de sajnos a Toldy Oroszlánjai lemaradtak a döntőről, ám figyelemreméltó eredményükhöz szívből gratulálunk.

Zárásként álljon itt néhány gondolat és jótanács a jövő csapatainak a fiúk részéről.

Mindenkinek jó szívvel ajánlják a versenyt, azoknak is, akik kevésbé érdeklődnek a téma iránt, mert rengeteg hasznos tudásra lehet szert tenni egy izgalmas verseny keretén belül, amely során hétről hétre bővülnek a versenyzők pénzügyi ismeretei. Ám nem árt nagyon körültekintőnek és átgondoltnak lenni, mert minden apró hiba, kis pontveszteség megbosszulhatja magát. Azaz bátran, de okosan kockáztassunk!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék