Második a Toldy!


Írta:


A HVG idei rangsorában minden eddiginél jobb helyen a Toldy!

A két évvel ezelőtti harmadik és a tavalyi negyedik helyezés után idén a második helyen végzett gimnáziumunk a HVG középiskolai rangsorában. Az idei a Toldy eddigi legjobb helyezése.

A kiadvány hét szempont alapján rendezte rangsorba az iskolákat, majd az egyes részrangsorok helyezéseinek átlaga alapján jött létre az összesített rangsor. Minden rangsor a 2016-2017-es tanév adatai alapján készült. A Toldy eredményei:

Érdekességek:

Természetesen büszkék vagyunk az eredményekre és a diákokra is, akik ezeket elérték. Ahogy büszkék voltunk akkor is, amikor a rangsorban nem állt iskolánk ennyire előkelő helyen. A kiadványban helyet kapott egy interjú Horváth Péterrel, a Nemzeti Pedagógus Kar elnökével, a győri Révai Miklós Gimnázium igazgatójával. A beszélgetés talán legfontosabb gondolata a következő:

„Azt nevezném jó iskolának, amelyikről az ott tanuló diák 8-10 év múlva is azt mondja, hogy »jó iskola volt«.”

Bízunk benne, hogy végzett diákjaink így gondolnak vissza a Toldyra.

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék