Körtvélyessy Dóra kitüntetése


Írta:


Dóri (10. a) elnyerte a Magyarország Tehetsége 2022 díjat.

A díj a Magyarország jó tanulója, jó sportolója cím 16 év feletti változata.

Dóri az elismerés mellett az alábbi sikereket aratta a tanévben.

Az Országos Ifi Bajnokságon (U21-es korosztály) 16 évesen, a legfiatalabbként 3 ezüstérmet szerzett (műlesiklás, óriás műlesiklás, alpesi összetett), és csak a felnőtt magyar bajnok Tóth Zita előzte meg. Az Ausztriai St. Antonban rendezett Ifjúsági Világbajnokságon óriás műlesiklásban az U18-as korosztályban - 16 évesen - az 5. helyen végzett. A szezonban több, mint 30 nemzetközi FIS versenyen indult, és egyre jobb helyezésekkel fokozatosan javított a pontszámán.

A sikerekhez és az elismeréshez szeretettel gratulálunk!

img_0428-2023-06-15-03-08.JPG

galéria megtekintése

címkék