Cukorbetegek futball Európa Bajnoksága 2023Hargitai Artúr (9. b) beszámolója.

A Sweet Euro Focikupa a cukorbetegséggel rendelkező gyerekek futball Európa Bajnoksága. Három korosztályban lehet csapatot indítani.

Én a legnagyobb, harmadik korosztályban játszottam, amelyben a 2004-2007-ben született gyerekek játszottak.

A versenyeket két helyszínen rendezték 2023. március 11-12-én, a két kisebb korosztály a Poznan külvárosához tartozó Suchy Las sportcsarnokban mérkőztek meg mindkét napon, míg a legnagyobbak köztük én is Poznan városhatárán kívül eső Baranowo iskolájához tartozó iskolában harcoltam a győzelemért a csapattal karöltve az első napon.

A versenyen számos ország vonultatott föl csapatokat. A bolgárok, angolok, németek, svédek, csehek, a lengyelek több csapattal is harcba szálltak a tornán, és természetesen a magyarok is, tehát a Sportos Cukrosok gárdája is pályára lépett.

63c43382-3fdc-40cf-8de1-c20251fb365e-2023-03-20-19-48.jpg

galéria megtekintése

Szombaton játszották a csoportkör mérkőzéseit, ahol a legnagyobb korosztályban az ellenfelek kétszer is megmérkőztek egymással. Vasárnap a kiesési szakasz következett, ahová a csoportkör legjobb négy csapata jutott be, és a két elődöntő lejátszása után következett a bronzmeccs, majd a döntő (ezt Bajnokok Ligája négyes döntőnek nevezték). Vasárnap a legnagyobbak is már a Suchy Las-i sportcsarnokban kergették a labdát.

Szombaton a magyar csapat nyolc mérkőzést játszott és ebből ötön diadalmaskodott is, így csoport másodikként jutottak be a négyes döntőbe.

Az elődöntőben drámai körülmények közt győzte le a Sportos Cukrosok csapata 1-0-ra a Moja Cukrzyca alakulatát, majd a döntőben hollywoodi filmek forgatókönyvébe is beleillő utolsó másodperces góllal szerezte meg a magyar válogatott az Európa-bajnoki címet. A döntőben a CukierAsy 4EVER csapata ellen is 1-0-ás végeredményt mutatott az eredményjelző a mi javunkra.

cf6b7c05-516b-406b-922b-d310d618dfef-2023-03-20-19-48.jpg

galéria megtekintése

Összességében óriási élményekkel, sok új baráttal és egy Európa bajnoki címmel gazdagodott a tarsolyom.

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék