Toldysok az I. világháborúban: felhívás családkutatásra2014-ben az I. világháború kitörésének 100. évfordulóján négyrészes sorozatot (2014-től 2018-ig) indítottunk évkönyvünkben A nagy háború - toldysokkal címmel az elesett toldysok előtt tisztelegve.

A szeptemberben megjelenő évkönyvünkben a sorozat 3. részeként jelenlegi toldys tanárok és diákok I. világháborúban - itthon vagy külföldön - szolgáló ősei közül kívánunk néhányat bemutatni a tavalyi évkönyv 19. oldalán található formában. (Részlet a 2015-16-os évkönyvből: Podrugáts Jenő. 1896-ban született. 1914-ben érettségizett. Vegyészmérnök. A 6. vártüzér ezredben szolgált. 1917. május 22-én halt meg.)

Kérjük mindazokat, akiknek felmenőiről bármilyen információja van, ossza meg velünk – a teljesség igénye nélkül. A róluk készült megsárgult fényképek tovább növelhetik a róluk szóló beszámolók és évkönyvünk színvonalát.

Kérjük, hogy leveleiket a makra.tamas@gmail.com címre küldjék 2017. június 20-ig. Köszönjük!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék