A közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének, és a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozatalának rendje


Írta:


A szabályzat célja, hogy meghatározza a közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének, továbbá a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozatalának rendjét.

Az államháztartás működési rendjéről szóló 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet 20. (3) bekezdésének i) pontjában foglalt előírás szerint a költségvetési szerv belső szabályzatában rendezi a működéshez, gazdálkodáshoz kapcsolódó és pénzügyi kihatással bíró, jogszabályban nem szabályozott kérdéseket, így különösen…”a közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének, továbbá a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozatalának rendjét”.

A közérdekű adatok nyilvánosságáról és a személyes adatok védelméről szóló, többször módosított 1992. évi LXIII. törvény, míg az államháztartással összefüggő közérdekű adatok közzétételéről a 292/2009. (XII. 19.) Korm. rendelet tartalmaz előírásokat.

A szabályzat célja, hogy meghatározza a közérdekű adatok megismerésére irányuló kérelmek intézésének, továbbá a kötelezően közzéteendő adatok nyilvánosságra hozatalának rendjét.

Letölthető fájlok

Letölthető fájlok