Újabb siker kémiából!Kerestély Márk (5. a) 3. helyezést ért el az Oláh György Országos Középiskolai Kémiaversenyen.

A verseny Oláh György Professzor Úr tiszteletére kerül megrendezésre a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem szervezésében, ahol 4 kategóriában versenyeznek a középiskolás diákok. A verseny két levelező fordulóból és az ezeket követő helyszíni döntőből áll, ahová a közel 400 regisztrált versenyző közül összesen 40-en kaptak meghívást. A döntő első napján egy 4 órás írásbeli feladatlapot kellett megoldaniuk a versenyzőknek, majd a második napon egy előre megadott témakört feldolgozva, otthon elkészített prezentációt kellett bemutatniuk, melyet szakmai zsűri pontozott.

Márk témája az „Elektromos és hibrid járművek akkumulátorfejlesztésében rejlő kihívások és megoldatlan problémák” volt.

Gratulálunk és további sikereket kívánunk!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék