Négy kémiaverseny másfél hét alattAz elmúlt időszak igen mozgalmas volt a kémiások számára. Ráadásul sikeres is.

A versenyek sorát a Hevesy György verseny kerületi fordulója nyitotta február 20-án, amelyen 7-8-osok vehetnek részt. Iskolánkat osztályonként két tanuló képviselhette. Az alábbi eredmények születtek:

7. évfolyam:

2. helyezés: Csontos Domonkos (7. a) – továbbjutott a budapesti fordulóba

3. Süle-Szigeti Boróka (7. b) – továbbjutott a budapesti fordulóba

4. Kovács Renáta (7. a)

5. Balassy Enikő (7. b)

6. Vincze Márti (7. c)

7. Becker Franciska (7. c)

8. évfolyam:

1. helyezés: Habány Csongor (8. a) – továbbjutott a budapesti fordulóba

2. Kovács Viktor (8. a) – továbbjutott a budapesti fordulóba

5. Birinyi Flóra (8. b)

6. Mészáros Álmos (8. b)

Ezt követte az Oláh György verseny döntője, amelyet a BME Vegyészmérnöki Karán rendeztek. Ezen a versenyen 9-12. évfolyamosok indulhatnak. Két levelező forduló után Temesvári-Nagy Levente (9. a) jutott el a döntőig. A döntő két részből állt. Február 22-én, pénteken rendezték az írásbeli fordulót, másnap pedig a szóbelit, amelyre előre választott témákból készülhettek fel a versenyzők. Hallhattunk előadást a korrózióvédelemről, szennyvíztisztításról, zöld kémiáról, műanyagok újrahasznosításáról és még sok más érdekes témáról. Levente előadása az érintőképernyőkről szólt. Az egész délelőttöt felölelő előadások után rövid ebéd következett, majd Százhalombattára vittek minket, ahol a MOL Dunai Finomítóját látogattuk meg. Ott zajlott az eredményhirdetés is. Levente a 6. helyen végzett.

Pár nappal az Oláh György verseny után következett az Irinyi János kémiaverseny budapesti fordulója, amelyen az írásbeli feladatlap kitöltése után a versenyzők laborgyakorlaton vettek részt. Feladatuk egy savanyúcukorka citromsavtartalmának meghatározása volt titrálással. A versenyen Karászi András és Temesvári-Nagy Levente (mindketten 9. a) képviselte iskolánkat. Hivatalos eredményünk még nincs, de bízunk benne, hogy továbbjutnak a debreceni döntőbe.

A kémiaversenyek sorát a Curie Kémia Emlékverseny területi fordulója zárta március 2-án, szombaton. Ezen idén is népes csapattal jelent meg a Toldy.

Helyezések:

7. évfolyam

Salomon Brúnó (7. a) 3. helyezés

Süle-Szigeti Boróka (7. b) 5.

Balassy Enikő (7. b) 7.

Kővári Csenge (7. c) 7.

Wendl Olívia (7. a) 14.

Elek Rozi (7. b) 15.

8. évfolyam

Habány Csongor (8.a) 1.

Arnold Lőrinc (8. a) 5.

Incze Adél (8. a) 11.

Kovács Viktor (8. a) 12.

9. évfolyam

Temesvári-Nagy Levente (9. a) 1.

Karászi András (9. a) 3.

Marton Kata (9. a) 9.

11-12. évfolyam

Gellér Blanka (11. a) 7.

A négy versenyen összesen húsz toldys diák vett részt.

Gratulálunk, és további szép sikereket kívánunk!

kapcsolódó archív cikkek

címkék