Olasz vetélkedőA Toldys Diáknapokon először idén rendeztek olasz versenyt.

A verseny minden olaszt tanuló évfolyamnak meg lett hirdetve, ám végül csak a harmadik évfolyam diákjai vettek részt az eseményen.

A versenyt kedden délután 13:00-tól 14:00-ig tartottuk, a verseny rendezője pedig Dulin Krisztina tanárnő volt. Lényege az volt, hogy a tanárnő felsorolt különböző témákat (szám szerint ötöt), amelyekre minél több olasz szót kellett leírni asszociáció alapján. Minden témára három perces időkeretet kaphattunk.

A verseny eredményeit már másnap megtudhattuk. Az első helyen Fésü Dorottya, 3.b osztályos tanuló végzett, a második Mayer Zsófia, 3.a osztályos tanuló lett, míg a harmadik helyen hármas holtverseny alakult ki: Csintalan Sára (3.b), Kovács Boglárka (3.b), Lestyán Réka (3.b). A versenyzők összesen több mint ezer szót gyűjtöttek össze, a nyertes egyedül pontosan 206-ot.

Gratulálunk mindenkinek!

kapcsolódó archív cikkek

címkék