Magyar OktóberÚj honlap 1956 megismeréséhez.

 

A honlapra ide kattinva lehet eljutni. Az oldal így nyilatkozik céljairól:

„Egy új virtuális közgyűjtemény létrehozását kezdeményezzük. Ez a közös gyűjtemény a magánarchívumok és a közgyűjteményi rendszer lehető legszélesebb összefogásával jöhet csak létre: minden nemzeti örökséget őrző helyre számítunk, ahol az 1956-os forradalom és szabadságharc dokumentumai fellelhetőek. Céljaink közé tartozik a külföldi gyűjtemények vonatkozó anyagainak bekapcsolása is.

Munkánk során nagymértékben építünk az önkéntes szerkesztők és segítők munkájára, a közös tudás erejét felhasználva szeretnénk szolgálni alapvető célunkat: hozzá kívánunk járulni a forradalom történetének hiteles rekonstruálásához, és a szabadságharc örökségének megőrzéséhez. Rendszerünk folyamatos fejlesztés és adatbázis-bővítés alatt áll, ezért kérjük, ha olyan észrevétele van, amely hasznos lehet a munkánk során, ossza meg velünk!”

kapcsolódó archív cikkek

címkék