Többpróba diákolimpia


Írta:

Széky Anna

Csütörtöki napon, kígyózó sorokban sétáltak fel a gyerekek sportruhában a Czakó utcai sportpályára, hiszen a kerületi többpróba diákolimpia tavaszi fordulója került itt megrendezésre.

És ha kerületi diákolimpia, akkor szerencsére toldys sikerekről is be tudok számolni.

III. korcsoportos lányoknak 60 méteres futást, kislabdahajítást, távolugrást és 600 méteres futást kellett teljesíteniük. Serényi Sarolta (1.a) összesítésben 525 pontot ért el, ezzel megszerezve a bronzérmet az egyéni összetett versenyben. Az általa vezetett csapat Geszti Verával (1.b), Kiss Eszterrel (1.b), Hoffer Annával (1.b) és Samu Letíciával (1.b) kiegészülve, 1980 ponttal harmadik helyen végzett az összetett csapatversenyben.

A IV. korcsoportos lányokra kicsivel nehezebb feladat várt, mert 100 méteres futással, kislabdahajítással, távolugrással, súlylökéssel és 800 méteres futással kellett megküzdeniük, de a toldysoknak ez sem okozott gondot. Kovács Boglárka (2.b) 643 ponttal első lett, míg mögötte Zöller Enikő (1.b) csak 10 ponttal lemaradva végzett a második helyen. Az összetett csapatversenyben Kovács Boglárka (2.b), Lux Hanna (2.b), Füzi Tímea (1.a), Palotás Júlia (1.b), Petrov Dorottya (1.b), Salamon Dóra (1.b) és Zöller Enikő (1.b) kiváló teljesítményeinek köszönhetően a dobogó legmagasabb fokára léphetett fel.

Gratulálok a kiváló eredményekhez!

article_image_4684.jpg

galéria megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék