Sakk diákolimpia: I. kerületi megnyitásÚjfent fellángoló sakkéletünk kerületi fordulóján a toldysok több mint szépen szerepeltek.

Két év után, 2022. március 18-án rendezték meg ismét a kerületi amatőr sakk diákolimpiát az Egyetemi Katolikus Gimnázium dísztermében. Iskolánkat népes csapat képviselte. A különböző korosztályokban összesen kilenc diákunk mérette meg magát.

Az V. korcsoportos lányok versenyében Haskó Emma (9. b) szoros csatában szerezte meg az első helyet!

Az V. korcsoportos fiúknál Persányi Bálint (8. b) magabiztosan, minden mérkőzését megnyerve végzett elsőként! Ebben a korosztályban Talló Barnabás (9. a) lett szép játékkal a második helyezett! További helyezések: Juhász Donát (9. a) a negyedik, Szaniszló Barnabás (10. a) pedig ötödik helyezést ért el.

A VI. korcsoportos fiúknál hibátlan mérleggel Jánosfy-Kochan Gyula (12. b) lett a bajnok! Ebben a korosztályban Iván Barnabás (12. a) a nagyszerű harmadik helyet szerezte meg. További helyezések: Dankó Sámuel (10. a) ötödik helyezést ért el.

Az V-VI. korcsoportos fiúk csapatversenyében a Toldy Ferenc Gimnázium csapata (Fodor Kornél, Iván Barnabás, Dankó Sámuel, Szaniszló Barnabás) magabiztos játékkal szerezte meg a győzelmet!

img_3827-2022-03-24-06-45.jpg

galéria megtekintése

Minden tanulónknak szeretettel gratulálunk, a továbbjutóknak pedig sok sikert kívánunk a budapesti döntőkre!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék