Félicitations!A tizennegyedik Grande Dictée versenyen nagyszerűen szerepeltek a toldysok.

Az ELTE Egyetemközi Francia Központ (Centre Interuniversitaire d'Études Françaises) által rendezett francia helyesírási versenyen idén is több száz tanuló vett részt.

A diákok - aszerint, hogy heti hány órában tanulják a franciát - öt kategóriában mérhették össze tudásukat. Idén a diktált szöveget Jean-Marie Gustave Le Clézio Aranyhalacska (Poisson d’or) és Julie Wolkenstein Les vacances című műveiből választották a szervezők. A tollbamondáson pedig olyan hírességek diktálták a szövegeket, mint Éric Fournier, Franciaország magyarországi nagykövete vagy Bernard Cerquiglini francia nyelvész.

A toldysok az elmúlt évek szép eredményeihez hasonlóan most is kiváló helyezéseket hoztak el. Palágyi Emese (6. a) második, míg Nyírő Fanni (6. b) harmadik helyen végzett kategóriájában. Sikerükhöz sok szeretettel gratulálunk! On vous souhaite une bonne continuation!

29634500_10213227334490426_1541456331_o-2018-03-29-05-57.jpg

Mohai Mónika felvételegaléria megtekintése

kapcsolódó archív cikkek

címkék