A Toldy fiú teniszcsapata Budapest bajnoka!A toldys fiúk évekkel idősebb ellenfeleket legyőzve nyerték meg a döntőt!

Április 25-én rendezték meg Soroksáron a Diákolimpia fiú teniszezők 18 éves korosztályának budapesti döntőjét. A Toldyt a szinte felnőtt korosztályban a 16 éves Gyüre Dávid (9. b) és a 13 éves Olasz Domonkos (7. a) alkotta csapat képviselte, akik a döntőben a Szent István Gimnázium csapatával mérkőztek meg. Az egyéni mérkőzéseket követően 1:1-re állt a két csapat, így egy párosmérkőzés döntött arról, ki nyeri a budapesti bajnoki címet. Az évekkel idősebb ellenfelek ellen előzetesen esélytelennek gondolt két toldys fiú egymást támogatva, igazi csapatként küzdött. A 4:1-re megnyert első szett után ugyanilyen arányban elvesztették a második szettet, így került sor a mindent eldöntő tie brake-re. Végül a toldysok nagy meglepetésre, végletekig kiélezett csatában 4:1, 1:4, 12:10-re győztek és lettek Budapest bajnokai.

A sikerhez szeretettel gratulálunk!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék