Eredményes szereplés a B33 kosárlabda diákolimpia régiós döntőjénFiú csapatunk még a decemberi budapesti fordulón vívta ki a részvétel jogát a 2017. február 7-én Székesfehérváron megrendezett régiós döntőre.

A tizenkét csapatos tornát selejtezőkkel kezdtük. Már itt érezhető volt, hogy nagyon magas színvonalú, és igencsak küzdelmes nap vár a fiúkra. A budapesti Csík Ferenc Gimnázium és a dombóvári Illyés Gyula Gimnázium csapatát is legyőzve jutottunk a nyolcad döntőbe. Itt a szegedi Radnóti Gimnázium elleni győzelemmel vívtuk ki a legjobb négy közé jutást.

A döntőbe jutásért a pécsi csapattól kaptunk ki, akik NB I A kategóriás játékosok, nem mellesleg szerb diákok, akik itt tanulnak Magyarországon.

A harmadik–negyedik helyért igazi ki-ki mérkőzés vívtunk, hiszen a dobogós helyezés az országos döntőbe való jutást jelentette. Az ellenfél a tornát rendező székesfehérvári csapat volt, és nagyon kemény, de férfias küzdelemben kaptunk ki 16-15-re.

Ha a végeredményt nézem, rendkívül büszkék lehetünk a toldys fiúkra, hiszen a döntőn még résztvevő hat fővárosi csapatból mi végeztünk a legjobb helyen.

20170207_114806-2017-02-13-18-09.jpg

galéria megtekintése

A végeredmény:

  1. Kaposvár – Munkácsy Gimnázium
  2. Pécs - Miroslav Krleza Horvát Gimnázium
  3. Székesfehérvár – Tóparti Gimnázium
  4. Budapest – Toldy Gimnázium

A fenti képen az alábbiak láthatók (balról jobba):

Gratulálok, és nagyon köszönöm a fiúknak ezt az együtt töltött napot!

20170207_114917-2017-02-13-18-09.jpg

galéria megtekintése

Takács Zoltán testnevelő

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék