Megúszás nélkülDiákjaink eredményei az Úszás Diákolimpia amatőr és versenyzői kategóriájának országos döntőin.

Elsőként 2024. 03. 24-én rendezték meg az amatőr Úszás Diákolimpia országos döntőjét Egerben. Fiú 4x50m-es gyorsváltónk (Perczel Frigyes 8. b, Sztojanovits Levente 8. b, Postásy Márk 7. a, Göndös Gábor 7. a) kiváló versenyzést bemutatva, a budapesti döntőn úszott idejükön három másodpercet javítva csapott be a célba, amellyel biztosan a legjobb tíz váltó között végeztek volna.

Sajnos a versenybíróság úgy ítélte meg, hogy az egyik váltásnál túl korán ugrott el a rajtkőről egyik váltótagunk, így végül - sok más csapattal együtt -  kizárták csapatunkat.

Ettől függetlenül nagyon szép úszást produkáltak a fiúk, és reméljük, jövőre ismét megmutathatják, mire képesek!

A versenyző kategória országos döntőjét 2024. 04. 19-én rendezték Budapesten, a II. kerületi Gyarmati Dezső Uszodában. Ezen 11. b-s tanulónk, Páva Szabolcs vett részt kettő versenyszámot, a 100 méter hát- és a 100 méter mellúszást vállalva.

image-2-2024-05-05-16-41.jpg

galéria megtekintése

Erős, komoly szintű korosztályos úszókkal tarkított mezőnyben kellett Szabinak helytállnia. Eredményességét tekintve az először említett hátúszó számban végzett előkelőbb helyen, melyen 15. helyet szerzett.

Gratulálunk!

image-2024-05-05-16-41.jpg

galéria megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék