Rumcájsz nyomábanBeszámoló a nyugat-csehországi toldys kirándulásról.

Június utolsó hétvégéjén (mialatt Sopronban dübörgött a VOLT) Lauf tanárnő szervezésében Csehországba utaztunk. 4 osztályból voltunk diákok, mind olyanok, akiket a tanárnő tanított, vagy tanít a jövőben is.

Az első nap hosszú utazással telt, majd délután megérkeztünk a Moldva kettős kanyarulatába fekvő Česky Krumlovba. A belváros és a vár tökéletesen megőrizte az elmúlt 600 év történelmét. Még a szakadó eső sem tudta elvenni kedvünket a városka bejárásától. Este már a közeli Šumava (Suttogó erdő) ősfenyvesében szálltunk meg, ahol a bátrabbak az erdővel körülvett Lipnói-tó hűvös vizében meg is fürödhettek.

Második napon egy 16 km-es túránk volt a Šumavában, melynek során mindenki megmászta (kisebb-nagyobb esések és fájdalmak árán) a hegység legmagasabb csúcsát. Ebben nagy segítségünkre volt az utat végigkísérő, éppen érő áfonya (melyből bőségesen fogyasztottunk), valamint Bors, a túravezetőnk kitartó lelkesedése és noszogatása. A túra után még egy hosszú esti buszozás is várt ránk ÉNY-Csehországba, ahol nem várt meglepetésként a turistaszálláson vízhiány volt… Szóval a zuhanyzás másnap reggelre maradt.

Harmadik napunkat egy kiadós túrával indítottuk a Cseh Paradicsom fantasztikus homokkő sziklavilágába. A csodás látvánnyal nehezen tudtunk betelni. Ezután a szépséges fekvésű Trosky várához kirándultunk. Odaérve legnagyobb meglepetésünkre a vár két tornya között köteleket feszítettek ki, amelyeken vakmerő kötéltáncosok játszottak az idegeinkkel. Délután Jičin városkát néztük meg, ahol természetesen nem hagytuk ki a híres Rumcájsz-múzeumot és az óratornyot sem. Este megint meglepetés ért minket a szálláson, ugyanis a reggel megígért tradicionális cseh knédli estére közönséges rántott hússá változott. (Ha nem lesz így, hát lesz úgy - idézte Bors az ideillő montenegrói közmondást…) Az esti program még egy kisebb túra, valamint egy újabb hegyi fürdőzés volt vízi balettel megkoronázva.

36919057_2155972377956274_2085338739696992256_n-2018-07-12-06-39.jpg

a kirándulás résztvevői felvételegaléria megtekintése

Negyedik, utolsó napunkon reggeli után hajnali nyolckor indultunk a Cseh Paradicsom leghíresebb sziklavilágába, a Rumcájsz-mesékből is ismert porladó sziklák közé. Ezután hazafelé még megálltunk Kutná Hora híres, emberi csontok tízezreivel díszített csontkápolnájánál, majd a város központjában a csodálatos gótikus Szent Borbála katedrális volt az utolsó állomásunk, itt intettünk búcsút Csehországnak.

Nagyon köszönjük mind a 25-ünk nevében Lauf tanárnőnek és Szabó Bors túravezetőnek a szervezést és a szuper programokat. Reméljük, lesz lehetőségünk hasonló kirándulásra jövőre is!

36921011_2155971944622984_492012611408232448_n-2018-07-12-06-39.jpg

a kirándulás résztvevői felvételegaléria megtekintése

kapcsolódó archív cikkek

címkék