História Kör március 8-ánBeszélgetés Sárvári Balázzsal A Jó és a Rossz gazdaságtana és a világkormányzás spirituális modelljei címmel.

 

Sárvári Balázs közgazdásszal a fenntartható gazdagság kulturális és metafizikai elveiről beszélgetünk, ami nem az anyagi gazdagság elutasítása felé, hanem a gazdagodás optimális üteme felé segít bennünket. Érintjük a közgazdaságtan és az etika kapcsolatát, utána pedig a keresztény és a kínai hagyomány mellett A dzsungel könyvét is közgazdasági szempontból elemezzük.

Sárvári Balázs 2004-ben érettségizett a Toldyban, azóta főleg a Toldy Teátrum és a focicsapat programjait látogatja az iskolában. A Corvinus Egyetem tanára, Közgazdaságtudományi Karának nemzetközi igazgatója, a Köz-Gazdaság című folyóirat nemzetközi főszerkesztő-helyettese, a Szent Ignác Jezsuita Szakkollégium rektora.

Helyszín: Antall József-terem.

Időpont: 2018. március 8., csütörtök, 14:45 perc.

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék