GyászhírFájdalommal tudatjuk, hogy 83 éves korában kedden elhunyt testvériskolánk, a Kolozsvári Báthory Lyceum egykori aligazgatója és mindmáig lelke, iskolánk nagy barátja, Vizi Imre.

Matematikatanár és több mint százszoros román válogatott kosárlabdázó volt, tanítványai, kollégái, családtagjai és a sportrajongók által tisztelt és szeretett nagyszerű ember. Nyugdíjas korában is támogatta iskoláját és az erdélyi magyar oktatás ügyét, hatalmas munkával teremtett és működtetett két kolozsvári kollégiumot is; táborokat szervezett, ahol a mi toldys diákjaink találkozhattak és együtt lehettek kolozsvári társaikkal.

Három évtizedes kapcsolata volt iskolánkkal, ez alatt az idő alatt számtalan közös programot szervezett, amelynek során megtapasztalhattuk emberségét, áldozatkészségét, humorát, bölcsességét. Sportteljesítményét, pedagógusi munkáját és az erdélyi magyarságért végzett áldozatos és eredményes tevékenységét Magyar Köztársasági Arany Érdemkereszttel ismerték el.

kep-2020-06-05-09-10.jpg

nagyítás megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék