Gyászhír


Írta:


Bárány Istvánné - Lotti néni -, a Toldy egykori testneveléstanára életének 90. évében elhunyt.

Bárány Zoltán az alábbi sorokkal emlékezett meg édesanyja és a Toldy kapcsolatáról.

"Kedves Toldysok!

Szomorúan írom, hogy Édesanyám, Bárány Istvánné – Lotti néni – élete 90. évében, április 6-án éjjel álmában elhunyt. Több mint három évtizeden át (1960-tól az 1990-es évek elejéig) nevelte testnevelésre, jó modorra és tisztességre a gyerekeket. Sok évben négy kosárlabda (serdülő és ifi fiú és lány) csapatot is edzett, természetjáró szakkört is vezetett. (Mindezekben húgom Zsuzsi – Toldysta 1980-1984 – és én kötelező jelleggel vettünk részt…) Anyukám nagy szerencséjének tartotta, hogy a Toldy Ferenc Gimnáziumban taníthatott, nagyon szerette az iskolát, a diákokat, a történelmi épületet. Értékelte a stresszmentes, derűs légkört, amit Pataki Gyula igazgató teremtett, kollégái közül többen jó barátai voltak – kiemelten Prékopa Andrásné, Széchenyi Kinga néni, aki élete végéig az egyik legközelebbi barátnője maradt. Azt hiszem, sokan fognak rá sokáig szeretettel emlékezni.

Üdvözlettel,
Bárány Zoltán
(Toldys diák, 1975-1979)"

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék