Sikerek a sakk diákolimpiánEgyéniben és csapatban is lesznek toldysok az országos döntőben.

Január közepén rendezték meg a kerületi sakk diákolimpiát, melyen iskolánkat amatőr kategóriában Jánosfy-Kochan Gyula (8. b) és Iván Barnabás (8. a) képviselte. Gyula hibátlan teljesítménnyel kvalifikálta magát a budapesti döntőre.

A budapesti fordulón kapcsolódtak be értékszámos versenyzőink, Persányi Barnabás (7. a) és Fodor Kornél (7. b). Kornél éppen lemaradt a tovább jutást érő helyekről, azonban Barnabás magabiztosan jutott az országos döntőbe, melynek az idei évben Miskolc ad otthont március 28-30. között. Amatőr kategóriában Gyulának ezúttal nem jött ki a lépés, számára itt véget értek az egyéni küzdelmek.

A Persányi Barnabás, Fodor Kornél, Jánosfy-Kochan Gyula, Iván Barnabás alkotta IV. korosztályos csapatunk is a budapesti döntőn kezdte szereplését. Kiváló teljesítményük szintén továbbjutást ért, a csapatverseny döntőjét április 6-8. között rendezik Szombathelyen.

Gratulálunk az eredményekhez, valamint további sok sikert kívánunk a döntőkhöz!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék