Sikeres szereplés kémiából és fizikábólAz elmúlt hétvégén (április 5-7.) két természettudományos verseny országos döntőjén is volt toldys résztvevő.

Az Irinyi János Középiskolai Kémiaversenyen, Debrecenben Temesvári-Nagy Levente (9. a) képviselte iskolánkat. Az írásbeli és a gyakorlati forduló után Leventének a verseny vasárnap reggeli szóbeli fordulóján is helyt kellett állnia. Összesítésben a 3. helyen végzett.

A Jedlik Ányos Fizikaverseny döntőjébe Arnold Lőrinc (8. a) jutott be. A nyíregyházi verseny döntőjében elméleti, számítási, mérési és tudománytörténeti feladatokkal is meg kellett küzdenie. A versenyen a legjobbak között, II. díjat szerzett.

Szerencsére a két város nem fekszik messze egymástól (30 perc Intercity-vel, ha épp nem késik 40 percet), így mindkét helyen el tudtam tölteni valamennyi időt. Köszönet a szülőknek, hogy elkísérték gyermekeiket a versenyre és támogatták őket, amikor nekem a másik helyszínen kellett lennem.

Gratulálunk, és további szép eredményeket kívánunk!

lorinc-dijatado-2019-04-16-10-52.jpeg

Lőrinc (j) a díjátadóngaléria megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék