Kertépítés a majálisonKertészkedni is lehetett a sportolás mellett az idei majálison. A Toldy Sarok Kert nevű program keretében két óra alatt néhány toldys tanár és diák felvirágoztatta iskolánk sarkát.

Javában folytak a meccsek, amikor néhányan elvonultunk a focipálya melletti árnyékos területre és nekiláttunk ásni azon a helyen, ahol 80 évvel ezelőtt a Toldy botanikus kertje állhatott. A választás persze nem emiatt esett erre a helyre – az eldugott, vadregényes kis kert adta magát egy hangulatos közösségi térhez. A kijelölt terület kemény földjének meglazítása után elkezdtünk ültetni, közben egyre többen álltak be segíteni, virágföldet szórni, köveket keresni a szegélyhez, vizet hozni, padokat emelgetni.

Munkánk meghozta virágát – az 1x2 méteres virágágyásban boldogan virítottak a növények.

Reméljük, hogy ez a kiskert új tradíciókat indít majd el, mint például a kerti tanórák és a növényültetés hagyományát. Terveink szerint pedig jövő ilyenkorra újabb ágyásokkal gyarapodhat a Sarok.

20170522_115629-2017-05-25-03-04.jpg

Nyírő Fanni felvételegaléria megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék