Beszámoló a Toldy lány kosárcsapatának eredményeirőlAz iskola lány csapata is pályára lépett, hogy bizonyítsa tudását a budapesti diákolimpia továbbjutásos versenysorozatán.

A lányok kétszer is hazai pályán léptek játszottak. Először a Baár-Madas Gimnázium csapatával mérkőztünk. Egy nagyon harcos és küzdelmes meccsen veszítettünk mindössze 9 ponttal.

A következő hazai mérkőzésünkre az újpesti Dózsa György Gimnázium csapata érkezett. Ezen a meccsen a lányok maximálisan bizonyították, hogy mit is tudnak a kosárlabdáról egyénileg és csapatban egyaránt. A harmadik negyed közepén már elérték a negyven pontos különbséget, így idő előtt vége lett a mérkőzésnek, amivel a negyeddöntőbe jutottunk.  A döntőbe jutásért a Kölcsey Gimnázium lánycsata ellen játszottunk, ahol meg kellett hajolnunk a jobbak előtt. A mérkőzés végeredménye 78-51. Ennek ellenére is nagyon örülök, hogy összeálltak a lányok. Büszkék lehetnek, hogy a 13 nevezett csapatból a 4 – 8. helyen végeztek.

További játéklehetőség lesz a kerületi bajnokságban, valamint a B33-as kupasorozatban.

A Toldy lány csapata:

Gratulálok, és készülök a folytatásra!

 

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék