Győzelem és alelnökségÚjabb sikert ért el iskolánk két diákja, Barthó Bence és Posta Donát (5. a) a Kutató Diákok Mozgalma által meghirdetett XV. Esszépályázaton.

Bence és Donát Kozmikus sugárzás minőségének és mennyiségének mérése az NI myRIO adatgyűjtő rendszer vagy egy kamera és PC segítségével címet viselő pályázata első helyezést ért el reáltudomány kategóriában. Az eredményhirdetésre június 3-án került sor az V. KutDiák Tudományos Hétvége keretein belül a Magyar Tudományos Akadémia könyvtárában, ahol a győzelem mellett meghívást kaptak a XXI. Káptalanfüredi KutDiák Táborba. Hagyományosan ebben a táborban választják meg a következő évre szóló elnökség tagjait. Idén az 5. napon megrendezett közgyűlésen a mozgalom alelnökének Donátot választották.

Szívből gratulálunk, és jó munkát kívánunk a következő évre!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék


Whoops, looks like something went wrong.