Kiss Csillag Jázmin sikere


Írta:


Jázmin (5. b) az Eszterházy Károly Egyetem Tudományos Diákkörei által országosan meghirdetett TDK pályázatának festészet kategóriájában első helyezett lett.

Jázminnak a pályaműhöz mellékelt gondolatai:

"Szín-harmóniák

A pályázatra leadott munkám tulajdonképpen egy kísérlet, egy folyamat jelenlegi állomása. Elindultam egy úton, a festői nyelv megismerésének útján, amin tanulok, gyakorlok és haladok előre, lépésről lépésre. Ebből kifolyólag nem egy adott témára fektettem a hangsúlyt, sokkal inkább magára a folyamatra. Rajzi tanulmányaim során többször készítettem ecsetrajzokat, majd kis méretű akvarell képeket különböző beállításokról. Ekkor került először közelebb hozzám a festészet és a színek művészete. Ilyenkor színfoltokból kellett megalkotnom a legösszetettebb és legrészletesebb beállításokat is, ami egy nehéz feladat, hiszen színélménnyé kell alakítani és a színek által személyessé tenni a látványt. El is kell vonatkoztatni a reális világtól, és úgy megjeleníteni azt, ahogyan mi látjuk. Ezzel egyben bele is viszünk magunkból valamit, ami sokszor szembesít minket önmagunkkal. Úgy működik, mint egy tükör. Jelenleg ezzel ismerkedem, viszont ehhez muszáj megszerezni egyfajta tudást, magát a mesterséget. Megtanultam, hogy a festészetnek két alappillére van, a szín és a forma és azt is, hogy ezek használatát megfelelően el kell sajátítani, hogy kellő hatással tudjon bírni az alkotás. Tehát azt is megértettem, hogy a tudatosság is szükséges az alkotói folyamat során, méghozzá a festői folyamat kiinduló pontjaként játszik szerepet. Ehhez kapcsolódik a lélek. Számomra a kettő egyensúlya a cél. A kísérlet során fejlődtem, jobban megismertem magam, és számos alkalommal szembenéztem különféle nehézségekkel. Az úton pedig továbbra is haladok előre, hiszen ez még nem a végállomás."

Jázmin felkészítő tanára Bosnyák Zsuzsi volt.

A sikerhez szerettel gratulálunk!

146173093_3922594591112800_6180303553545095679_o-2021-02-10-04-53.jpg

nagyítás megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék