A KÉKXTOLDY második programjaVárosnéző séta a Vízivárosban 2019. március 22-én, pénteken.

Indulás 13 órakor, találkozás a 11-es teremben és/vagy gimnáziumunk kapuja előtt.

A budai vár alatt elterülő Víziváros Buda egyik legrégebbi városrésze, mely a történelem során folyamatosan fejlődött. Így a mai napra a török időktől a barokk és neo irányzatokon keresztül, a huszadik századi modern és a kortárs stílusokig számos építészeti alkotás található itt. A különböző irányzatok, trendek, történelmi korszakok szerves együttélése remek lehetőséget biztosít a magyar építészettörténet rövid áttekintésére, a séta során pedig Víziváros a hétköznapok rohanásában nem szembetűnő részleteinek megismerésére is alkalom nyílik.

Dávid Dóra, Ferenczi Edit, Klaniczay János

A KÉKXTOLDY előadásának anyagát ide kattintva lehet elérni, a FB-csoportot pedig itt.

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék