Posta Donát sikere a Microsoft nemzetközi innovációs versenyén



Harmadik helyezést ért el a Donát (6. a) által segített csapat az Imagin Cup Big Idea Challengen.

A verseny célja, hogy a résztvevők új fejlesztési lehetőségeket és megoldásokat keresve olyan terveket, projektötleteket dolgozzanak ki, amelyek maradandó nyomot hagynak valamely iparág fejlődésében. A versenyben előkelő helyezést elért csapatok anyagi hozzájárulásra számíthatnak ötleteik, vállalkozásaik további fejlesztéséhez.

A harmadik helyet érő projekt a rientiQ lett, amely az örökletes mellrák valószínűségének előrejelzését végzi génszekvenálás és kvantum-számítástechnika segítségével. Donát a a fejlesztési feladatokban nyújtott segítséget a csapatnak. Aki bővebben szeretne hallani a projektről, látogasson el február 28-án délután 4-kor Graphisoft Parkba, ahol a csapat tagjai előadást tartanak munkájukról.

A versenyről részletesebb információk itt olvashatók.

 

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék