Két toldys diák is Gábor Dénes Ösztöndíjat nyert!Iskolánk két végzős tanulója, Barthó Bence (6. a) és Poros Márton (6. b) Gábor Dénes Középiskolai Ösztöndíjat nyert.

Gábor Dénes Nobel-díjas mérnök, fizikus, társadalmi gondolkodó, a Római Klub alapító tagja emlékére, a NOVOFER Alapítvány a Műszaki Szellemi Alkotásért kuratóriuma pályázatot hirdetett Gábor Dénes Középiskolai Tanulmányi Ösztöndíj 2018 elnyerésére, „Jövő jövendölés” címmel. Pályázni egy 6-10 oldalas esszédolgozattal lehetett az önvezető autók, az 5G vagy a drónok témakörében.

Bence pályázatában a kvantumkriptográfia alkalmazását vizsgálta az 5G technológiában, míg Marci egy jövőbeli fejlesztővel készített képzeletbeli interjút az 5G-től.

Az ünnepélyes eredményhirdetésre 2018. június 5-én került sor a Magyar Tudományos Akadémián.

Szívből gratulálunk, és további sikereket kívánunk!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék