A roma kultúra napjaA Toldys Diáknapok (TDN) első napján szerveztük meg A roma kultúra napját.

2010. március 16-án, kedden kiállítás-megnyitóval kezdődött a program. Bada Márta varázslatos hangulatú festményeiből tizenkét alkotást állítottunk ki az iskola első emeletén. A művésznő kézműves foglalkozást tartott tanítványainknak.

Romakép – cigánykép címmel beszélgetést és vitát szerveztünk, amelyre meghívtuk Szuhay Péter etnográfust, iskolánk egykori diákját, Bíró Andrást, az Autonómia Alapítvány létrehozóját, Alternatív Nobel-díjas közszereplőt és Sárközi Lászlót, az Oktatási és Kulturális Minisztérium munkatársát. A diákok megismerkedhettek A roma kultúra virtuális háza című DVD-ROM tartalmával, továbbá dokumentumfilmeket is megnézhettek.

A Szilvási Gipsy Folk Band vezetésével táncházzal zárult a programsorozat.

article_image_522.jpg

A roma kultúra napjagaléria megtekintése

kapcsolódó archív cikkek

címkék