Interjú az IDB elnökével

idb

Azarova Anna (6.a), az IDB új elnöke szívesen válaszolt kérdéseinkre az előttünk álló évvel kapcsolatban.

Mik a terveid a tanévre IDB elnökként?

Igazából nincsenek nagy terveim, mert úgy gondolom, elődeim már minden igazán fontos lépést megtettek. Inkább csak kisebb megmozdulásokra gondoltam, mint például tavaly a szelektív hulladékgyűjtés bevezetése, a papírgyűjtés, vagy a véradás.

Ha nincsenek nagy terveid, akkor miért akartál elnök lenni?

Tulajdonképpen én nem jelöltettem magam elnöknek. Mint minden évben, tavaly is választást írtunk ki az IDB-vel, de mivel senki nem jelentkezett erre a posztra, magunk közül választottunk elnököt, és a többiek, mint rangidőst, engem szavaztak meg.

Mit terveztek legközelebbi akciótoknak?

Mostanában azon gondolkodunk, hogy egy vagy esetleg két papírgyűjtést szervezzünk-e. Amennyiben a kettő mellett döntünk, most, október végén vagy novemberben lesz az első, a második pedig valamikor tavasszal.

Esetleg egyéb elképzeléseitek nincsenek?

Még arról beszéltünk, hogy az IDB éves pénzét mire költsük, de szerencsére már ebben is megállapodtunk.

És mire költitek?

Hát valószínűleg az iskolai diákzenekaroknak a hangosítási felszereléseire, például erősítőkre és keverőpultokra.

Köszönjük az interjút!

Sok sikert kívánunk Annának és az IDB többi tagjának!