Mécs Károly kitüntetése


Írta:


Iskolánk egykori tanulójának, Mécs Károlynak a köztársasági elnök Kossuth-nagydíjat adományozott.

A határozat szövege:

"(...) a Kormány előterjesztésére – Magyarország számára kivételesen értékes, példaértékű művészi pályafutása során nyújtott, a színházi szakma nagyrabecsülését és a közönség szeretetét egyaránt elnyerő színpadi szerepformálásai, valamint szépirodalmi klasszikusaink filmes adaptációiban nyújtott felejthetetlen, generációk számára meghatározó élményt jelentő alakításai elismeréseként

Mécs Károly, a nemzet művésze, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, érdemes és kiváló művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja részére

a Kossuth-nagydíjat (...)

adományozom.

Áder János s.k.,
köztársasági elnök"

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék