"Emlék nekik, hogy emlékezzünk rájuk."Idén is megünnepeltük az 1956-os forradalom évfordulóját.

Miután az osztályok betódultak a díszterembe, elkezdődött a megemlékezés.

A hosszas elhelyezkedés után elénekeltük együtt a Himnuszt. Mikor mindenki leült, az ötödikesek soronként elszavalták Szilágyi Domokos egyik művét. Majd leültünk, és a kivetítőn elindult egy képsor, amit szintén a nagyok terveztek meg. Közben néha halkan, néha hangosan odaillő zenét tettek be aláfestésnek.

A képek leperegtek, és ismét verseket, illetve gondolatokat hallhattunk. Most zenei háttérrel egy kis videót láthattunk, ami szintén katartikus hatású volt. Újabb költemények után egy 10-15 perces filmet néztünk meg, „Fiúk a házból” címmel, ami mindenkit lekötött, és ezzel együtt átérezhettük a forradalom fájdalmait, félelmeit.

Mielőtt vége lett volna az ünnepségnek, felállva elénekeltük a Szózatot.

article_image_2501.jpg

galéria megtekintése

article_image_2502.jpg

galéria megtekintése

kapcsolódó archív cikkek

címkék