181 sítábori anzixA tábor résztvevőinek legfontosabb emlékei Takács Zoltán igazgatóhelyettes úr szerkesztésében.

A 2020-as táborunkban 181 toldys diák karcolta sílécével Nassfeld havát. Felmerült a kérdés: Hogyan adhatnának hangot a legtöbben az élményekről, a tábor hangulatáról? Írjon mindenki, akinek kedve van, egy mondatot, egy szösszenetet az elmúlt hétről, és csatoljon képet is, javasoltuk hazafelé a buszokon. Összegyűjtöttük, ez lett belőle:

A reggeli látképek a hegyről fantasztikusak voltak, éppen annyira, mint toldysnak lenni egy toldys sítáborban!   –   A sítáborban igazán meg tudjuk ismerni egymást, mert egy hétig együtt síelünk, kajálunk és bulizunk.   –   Életérzés! – Nassfeld: Nice suprise!   –  Egyedüli lányként jöttem az osztályomból, ezért a legvegyesebb szobába kerültem. Jó döntés volt eljönni!   –   Napsütés, boldogság, szabadság, közösség, Toldy! (szivecske)   –   Szép teljesítmény volt ez a diákok és a tanárok részéről is! SÍ-HÓ!   –   Sífelvonóban üvöltve énekelni, amíg el nem megy a hangunk.   –   Új emberekkel ismerkedtem meg, akikkel eddig nem is beszéltem.   –   Vicces, hangulatos, drámákkal teli, szerelmes, sportos, bulizós.   –   A ZTM-en még van mit javítani, mondjuk, lehetne zenét játszani!   –   Kellemes fogyókúra volt, elvesztettem zsebkendőmet.   –   Elmennétek az erdőbe, keresgélni ibolyát, s tralla-lal-la, la-la-la.   –   Nekem a sítábor azt tanította, hogy ne a félelem irányítsa az életem.   –   Az év legjobb hete volt, mert síelhettem a barátaimmal.   –   Imádok síelni. Jó volt a ZTM is, imádom!   Megfogalmazhatatlan! Ezt át kell élni!   –   Jó volt a társaság, bár nem szerencsés túl sok embert egy kis szobába bezsúfolni.   –   Nem jött be a szerelem, hosszú volt a buszozás.   –    Élveztem, hogy velem egyformán gyorsakkal tudtam síelni, mert a családom lassabb, mint én.   –   Kedvencem a táj és a társaság volt, persze csak a síelés után.   –   Napsütéses, kellemes idő!   –   A pálya kicsit buckás, jeges, és Lőrincz tanár úr szokásos jókedve. A harmadikosok beszólásai tiszteletreméltóan kreatívak. Szarvas tanárnőnek minden tiszteletem, hogy egyszer sem borult ki.   –   „Itt van az egész nap előttem, bármi lehet ma még belőlem.”   –   Nem ismerem azokat, akik előadtak a „Ki mit tud”-on, de a Coconut az egy SONG volt!   –   A víz pedig a legjobb pia, és még folyik a csapból is!   –   „Akarjátok hallani a csobogást?” (vodkaöntés a WC-be)   –   Éjszakai hidegtál! Tombolós-mulatós-alkoholmentes!   –   Remekül éreztem magam, gyönyörű helyen voltunk, és a gőzgombóc is nagyon ízlett.   –   Sajnos, tiltott az alkohol.   –   Összehozza az embereket, mindenkivel javult a kapcsolatom.   –   Nagyon élveztem a tábort, mert jó programok voltak. A nassfeldi pályák is nagyon jók, a ZTM is élvezetes volt.   –   #211-es szoba: GOGGLE FORDÍTÓ   –   „ A vonat nem vár, elsős nem alukál!” „Az alkohol egy illúzió.”   –   Az év egyik legjobb hete volt, borzasztóan királyság!   –   A programok érdekesek és szervezettek voltak.   –   Nagyon jó volt a közösség, a síelés és a programok is.   –   Nem elestem, csak taktikai leülés volt.   –   Ha éppen mélyponton van az ember sem tud ilyenkor tartósan szomorú lenni. A síelés, a társaság! Ilyenkor érzi magát az ember közel a társaihoz.   –   Kedves volt a buszvezető! (smiley).   –     Egy helyen van hidegebb, mint a pálya tetején: a busz jobb hátsó sarkában.   –   Hüttézés a napsütésben.   –   Idén két pej lóval jött a 6. a!   –   A sítábor volt a toldys életem legjobb 5 napja. Megismertem új embereket, és szereztem új barátokat. Ezentúl biztosan elmegyek minden évben.   –   Ha belefejelsz a falba, legjobb megoldás a hideg sör. (De ne igyátok meg! Vissza kell vinni az orvosnak!)   –   Kavalkád, sízés Olaszba.   –   Még mindig imádok síelni!   –   Jó hangulat, hív a reggel, poénok, sí-hó, törött léc, ZTM!   –   … UTOLSÓ!   –   Öt napos instant zabkása és zacskós leves az ideális életmód!   –   Öt nap melegítőben az ideális életmódom.   –   Lőrincz tanár úr ébresztései voltak a napok fénypontjai. Jövőre az operák mellé balettet is szeretnénk!   –   Sokkal közelebb kerültem olyan iskolatársakhoz, akiket meg sem ismertem volna, ha nem jövök.   –   Ich möchte... valaki segítsen, hogy is van ez németül!?   –   Ein germknödel bitte!   –   Folytonos schiwasser ivás.   –   Salátaöntet ízű puding.   –   „Csak lassan száguldozni!”   –   Túlgyorsulva szlalomozni, miközben hallgatod a csendet.   –   Nagyon tetszett a tábor, a reggeli kelésektől a késő délutánig tartó síelésig, nagyon hangulatos volt.   –   Családias hangulat.   –   A végére nagyon elfáradtam, de soha nem fogom elfejteni ezeket az élményeket.   –   Szerintem a sítábor egy tök jó lehetőség arra, hogy megismerjünk másokat, és ez alól az idei sem volt kivétel.   –     Önfeledtség, önállóság, izomláz, forró csoki, barátok.   –   Teljes felszabadultság!   –   Izgalmas volt!   –   Új barátok, vidám hangulat, fülsiketítő éneklés.   –   Sífelvonóban üvöltve énekelni, amíg el nem megy a hangunk.   –   A legszebb pillanat, amikor a hegyeket látom ebéd közben a hüttéből!   –   Estünk, borultunk, megborultunk.   –   A kilátás volt a legszebb, ... míg el nem estünk.   –   Eggyel kevesebb hüvelykujj. Nem baj, van másik!   –   Kevés olyan program van év közben, amikor felszabadultan láthatom az osztálytársaim igazi énjét. A sítábor egy a kevés közül, és ez csodás!   –   Eseménydús napok, izgalmas társasággal, elképesztően gyönyörű hegyeken!   –   Jó volt a síoktatás, a dalok!   –   Segítségnyújtás kötelező!   –   Szerintem ez a tábor sokkal jobban ment, mint a tavalyi. A síelés és minden más is jobb volt!   –   Az év fénypontja!   –   Jeti-ellenes hadjárat!   –      Nagyon megérte futni a papírért!   –   Toldys sítábor, jaj, de jó! Sí hó! A pálya tetején találkozunk, tanár úr!   –   A valaha volt legjobb tábor, még úgy is, ha csak ülve tud az ember zétéemezni. (szivecske)   –   Push it to the limit! Fűnyíró!   –   „Bizgeráltam, nem vót össze.” fordítása: Nem tudtam kinyitni az ablakot.   –   Mindig szuper élmény a sítábor, és az egyik legjobb sulis hét! Sí-hó-sí-hó!

Nyugodt szívvel mondhatjuk, hogy ez a rendhagyó idei sítábori „beszámoló” teljes mértékben hű képet ad az együtt töltött hétről. Annak is, aki ott volt és megélhette, de annak is, aki csak itthon olvassa.

Több mint 30 éve hirdetjük meg a tábort, és visszük a toldysokat síelni. Az idei 181 fős diákcsapat, a szervező- és oktató tanárok, a tábor orvosa példaértékű együttműködést, fegyelmet és összetartozást tanúsítottak. Ez a teljesítmény felülmúlta a klasszikus mondást: „Egy toldys  mindent megold!”, mert most 181+10 toldys oldott meg mindent együtt. Az idei tábor ezekkel az idézetekkel írott formában is emléket hagy a gimnáziumunk nagykönyvében, de még inkább a lelkünkben őrizve visszük tovább.

szoveg_2-2020-02-12-12-25.jpg

A tábor résztvevői felvételegaléria megtekintése

Tisztelet, elismerés és köszönet minden résztvevőnek!

Takács Zoltán

181-diak-2020-02-12-12-26.jpg

A tábor résztvevői felvételegaléria megtekintése

Letölthető fájlok

Letölthető fájlok

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék