Beszámoló a kosaras lányok országos elődöntőjérőlMárcius 10-én rendeztük az V. korcsoport (1994.01.01 után születettek) kosárlabda országos területi elődöntőjét. A résztvevő csapatokat látván várható volt, hogy igen komoly mérkőzések várnak lányainkra...

Különösen a debreceni Tóth Árpád Gimnázium csapata tűnt veszélyesnek, hiszen ők is ott voltak a tavalyi tanév országos 8-as döntőjében, velünk együtt. Szép emlék, hiszen lányaink akkor a 4. helyen végeztek.

A sorsolás az alábbiak szerint alakult:

1. mérkőzés:

Toldy Ferenc Gimnázium (Budapest) – Radnóti Miklós Gimnázium (Szeged)

article_image_2026.jpg

galéria megtekintése

83 – 61

Igen szoros, kemény csatában, rendkívül jó végjátékkal örvendeztettük meg a szépszámú és nagyon lelkes szurkolóinkat (köszönet nekik). A toldys lelátó már sokszor bebizonyította, hogy nagyon nagy segítségére van bármely csapatunknak.

2. mérkőzés:

article_image_2027.jpg

galéria megtekintése

Herman Ottó Gimnázium (Miskolc) – Kossuth Lajos Gimnázium (Debrecen)

29 – 69

A debreceni lányok nemcsak papírforma szerint voltak erősek, de ezt a pályán is igazolták a miskolciak ellen.

article_image_2028.jpg

galéria megtekintése

Bronzmérkőzés:

Radnóti Miklós Gimnázium (Szeged) – Herman Ottó Gimnázium (Miskolc)

86 – 67

article_image_2029.jpg

galéria megtekintése

Mindkét csapat igyekezett a legjobbat kihozni magából és ez ma a szegedi lányoknak sikerült jobban. Lehet, hogy a miskolciakat még nagyon nyomta a selejtezőben elszenvedett vereség. Gratulálunk a győztesnek.

I-II. helyért:

Toldy Ferenc Gimnázium (Budapest) – Kossuth Lajos Gimnázium (Debrecen)

article_image_2030.jpg

galéria megtekintése

44 – 59

Talán a nagy lehetőség, talán a koncentráció hiánya ….? De a sportban nincs mi lett volna

ha …!? Valahogy nem jött össze semmi. Hiába vágtunk ki huszáros hajrát – az utolsó negyedben 14 - 5-re nyertünk – már kevés volt a győzelemhez. Emelt fővel, de sajnos vesztesként hagytuk el a pályát. Így idén nem sikerült a bravúr, ismét az országos nyolc közé kerülés. Sebaj, fiatalok vagyunk és természetesen jövőre ismét megpróbáljuk. Mellékesen ennek a két csapatnak nem az elődöntőn kellett volna találkozni. Ettől függetlenül nagyon büszke vagyok a lányokra, köszönöm nekik a helytállást.

article_image_2031.jpg

galéria megtekintése

A csapat tagjai:

VÉGEREDMÉNY

  1. Kossuth Lajos Gimnázium (Debrecen) Testnevelő-edző: Asztalos János
  2. Toldy Ferenc Gimnázium (Budapest) Testnevelő-edző: Takács Zoltán
  3. Radnóti Miklós Gimnázium (Szeged) Testnevelő-edző: Láng Imre
  4. Herman Ottó Gimnázium (Miskolc) Testnevelő-edző: Bobcsák Krisztina

Sok sikert és minél szebb eredményt az országos döntőn a debreceni lányoknak!

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék