Osztályszínjátszó Fesztivál - A hazugA 4.a osztály idén Carlo Goldoni: A hazug című vígjátékát adta elő.

A történet középpontjában Lelio Pantalone (Dávid Áron), maga a hazug áll, aki egész Velencét mindenféle hazugságokkal (vagy ahogy ő mondja, szellemes ötletekkel) árasztja el céljai eléréséhez. Fő célja Rosaura kisasszony (Wéber Kornélia) szívének elnyerése, de nem ő az egyetlen, aki ezt szeretné, ugyanis a fiatal hölgy a bátortalan orvostanoncot is elvarázsolta. Felbukkan még Balanzoni doktor (Csintalan Dávid), Rosaura kisasszony apja, és régi jó barátja, az öregebbik Pantalone (Tereh Balázs) is. A cselekményt színesíti még az idős hölgy (Hüttl Gertrúd) és Lelio római menyasszonya, Cleonis (Gyimes Zsófia). A bonyodalmak végén persze a hazug lebukik, és mindenki jól jár.

A szereposztás szerintem nagyon jól sikerült, maga a darab is illett a színészekhez. A díszlet, a függöny, a világítás mind szuper volt. Az egyetlen probléma talán az volt, hogy a nagyobb poénok után néha túl gyorsan kezdték el a szereplők a szövegüket, így nem lehetett hallani az első pár mondatot. Nagyon nagy dicséret a két rendezőnek, Szalai Lucának és Papp Nórának, akik nagyon színvonalas előadást hoztak össze.

Végezetül gratulálok az egész 4.a-nak a remek munkához, remélem jövőre is hasonlóan igényes darabot láthatunk tőletek!

article_image_3933.jpg

Varga Barnabás felvételegaléria megtekintése

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék