Az 1.b gólyatáboraMindenki izgatottan toporgott a Nyugati pályaudvar kijelzőtáblája alatt. A végzősök kedvesen üdvözöltek minket, és próbálták nevünket igazolványképeink alapján eltalálni. Mire mindenki megérkezett, a várva várt mondat is elhangzott: indulás a vonathoz!

A peronnál érzékeny búcsút vettünk szüleinktől. Amikor a vonat megindult, életünk új szakaszához érkeztünk: toldysok lettünk!

A kb. egy-másfél órás út után megérkeztünk úti célunkhoz. Illetve nem egészen, ugyanis még 20 percet gyalogoltunk a szálláshelyünkig.

Aznap még sok érdekes programon vettünk részt. Többek közt megalkottuk kisebb-nagyobb indián törzseinket, és a csoportokon belül ismerkedtünk, játszottunk. Mire elérkezett a vacsora, már egészen jól megismertük egymást. Este pedig a ZTM, avagy Zenés-Táncos Mulatság keretében lehetőségünk nyílt a tradicionális fűnyíró tánc elsajátítására. Az esti buli után a takarodó is elérkezett. Az éjszakánk meglepően nyugodt volt, ugyanis a végzősök nem keltettek fel minket.

Másnap reggel fél hétkor ébresztettek fel a nagyok, és biztosították a felejthetetlen gólyatábor élményét. Sámánjóga következett. Hát igen, pizsamában felülés a harmatos fűben, és a „telepesek” lövöldözése vízipisztollyal nem volt túl kellemes, de ez sem rontotta el, sőt oldotta a hangulatot.

11218889_974111265965740_7510873966571556171_n-2015-09-17-13-59.jpg

galéria megtekintése

A pénteki nap folyamán sem maradt el a „pónizás”, a stoppos játék és a medencézés. Este megkóstolhattuk osztályfőnökünk füstli virslis paprikás krumpliját, ami mindenkinek nagyon ízlett. A nap végén elérkezett a tábortűz ideje is. Aznap este is jót táncoltunk és beszélgettünk. Eltelt a második nap is. Éjszaka arra is sor került, amire vártunk: hajnali kettőkor volt az ébresztő. Azt mondták, hogy elrabolták Gurmai tanárnőt, és feladatokat kell megoldanunk, hogy megtaláljuk. Végül sikerült osztályfőnökünket megtalálnunk, fél négykor már vissza is feküdhettünk.

Harmadik nap egy csapatverseny volt. Délután elmentünk fagyizni, és elkészítettük a TFG-s képet. Végül elkövetkezett az, amit senki sem várt: a hazaút. A hátralévő másfél órát mindenki beszélgetéssel töltötte. Megérkeztünk. Első utunk a szüleinkhez vezetett, de csak azért, hogy odaadjuk csomagjainkat, mert utána tartottunk egy „pónizást”. Végül mindenki egy kidekorált pólóval, új barátokkal és élményekkel gazdagon tért haza.

Köszönjük a végzősöknek és tanárainknak, hogy ilyen jó gólyatáborunk lehetett.

11222976_956705701038599_9025545747984991363_o-2015-09-17-13-59.jpg

galéria megtekintése

(A szerk. megj.: a fotókat a Facebookról gyűjtöttük, készítették Perger Zoltán és a 6.b - köszönet nekik!)

kapcsolódó cikkek

kapcsolódó archív cikkek

címkék